تبلیغات
پرسش و پاسخ - سئوالات کامپیوتری - (Near Field Communication (NFC
كامپیوتر برای همه

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندها

:پیوندهای روزانه

:صفحات جانبی

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

سه شنبه 26 مرداد 1389-04:57 ب.ظمی خواهید بدانید که پرداخت الکترونیک توسط یک تلفن همراه چگونه انجام می پذیرد،

می خواهید بدانید که چگونه این شیوه از پرداخت تامین می شود و چه ریسک های امنیتی ای به دنبال دارد

این مقاله را تا آخر، با دقت مطالعه کنید تا به تمام این رازها پی ببرید

راستی از این به بعد دیر به دیر مطلب میزارم ولی همش همین سبکی هست ، شکل مقاله و همه هم ترجمه ی خودم

پس همه جذاب و کمتر جایی پیدا می کنید که بتونید این مطالب رو با این قالب و کیفیت بخونید- یک کلام، کپی از بلاگهای دیگه نیست

نظر یادتون نره

مقدمه

در راه برگشت به منزلتان هستید و چند تا کار هم دارید که تنها حامی شما در این زمان گوشی تلفن همراه شماست. از کار، به سمت ایستگاه قطار رفت و برگشت خود حرکت می کنید، جایی که تلفن همراه خود را در تماس با دستگاه خواننده  NFC قرار می دهید ، به عبارت دیگر تلفن خود را به این دستگاه نزدیک می کنید (چیزی شبیه به حالتی که دو دستگاه به هنگام برقراری ارتباط ، از طریق اینفررد دارند.) تا کرایه ی خود را بپردازید. « درادامه با NFC آشنا خواهیم شد، پس عجله نکنید». در ایستگاه، در کنار پوستری می ایستید که تبلیغ فیلمی را می کند که شما مایل به تماشای آن هستید. گوشی خود را به برچسب NFC ی موجود در پوستر نزدیک کرده تا جزئیات مربوط به آن فیلم ، نظیر مکان نمایش، ساعت پخش و سایتی که می توانید از طریق آن بلیط برای تماشای فیلم سفارش دهید را دریافت نمایید.

NFC

به ایستگاه بعد می رسید، به فروشگاه کتاب رفته با تلفن خود از طریق بن تخفیف یک DVD می خرید. ایستگاه بعد خشکشویی است، و دوباره، گوشی خود را به دستگاه خواننده NFC نزدیک کرده تا صورتحساب خود را بپردازید. آخرین ایستگاه رستوران مورد علاقه ی شماست. متن سفارش را از طریق گوشی ارسال کرده اید، بنابراین غذا آماده و منتظر است. باز هم یک تماس دیگر بین گوشی و دستگاه خواننده، و آماده اید برای رفتن به خانه برای یک شام لذیذ و راحت و یک مجال برای تماشای آن DVD جدید. ( واقعا تصورش عالی و لذت بخشه)پرداخت الکترونیک سلولی (یا همان از طریق تلفن همراه) که با آن سناریو توصیف شد ممکن است بلندپروازانه به نظر برسد، اما توجه کنید که:· خط قطار، یک خرده فروشی بلیط قطار بریتانیایی، مجهز به سیستم فروش بلیط هوشمند است که اجازه می دهد تا بلیطهای قطار با تلفن هایی که می توانند با NFC در ارتباط باشند، مانند نوکیا 6131 وصل شوند.(یا به عبارتی ارتباط برقرار کنند). مسافران بلیط را از طریق تلفن یا کامپیوتر خریداری می کنند. در ایستگاه، گوشی را به دستگاه خواننده موبایل نزدیک کرده و کرایه را پرداخت می نمایند.· مک دونالد ژاپن ( مک دونالد در آمریکا هست اما شعبه ای داره امتیازش ماله ژاپنه) برنامه ی بن تخفیف برای دارندگان گوشی های مجهز به NFC، که در قبلا کرایه قطار، خرید از فروشگاه و غذا از مک دونالد را از طریق تلفن همراه انجام داده اند ارائه می دهد. با این برنامه، کاربران می توانند کپن ها را مشاهده، انتخاب و دانلود کرده و با این کار خریدهایشان را 10 برابر سریعتر انجام دهند. بیش از 40 میلیون ژاپنی گوشی هایی با قابلیت NFC دارند که برای اولین بار در سال 2004 در فروشگاه ها عرضه شده بود.فناوری بدون تماس و پرداخت تلفنیNFC در قلب پرداخت الکترونیک تلفنی قرار دارد، بنابراین هر تعریفی از پرداخت تلفنی نیاز به آغاز از همان نقطه دارد. حال NFC دقیقا چیست؟برگرفته از کلمات Near Field Communication بوده و یک فناوری ارتباطات بی سیم با برد کوتاه استاندارد می باشد که به دستگاههای الکترونیک اجازه می دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، برای مثال، ایجاد یک پرداخت الکترونیکی. با استفاده از یک فرکانس رادیویی با برد کوتاه، دستگاه خواننده NFC می تواند داده ها را از یک برچسب یا دستگاه دیگری که در فاصله بسیار نزدیکی نسب به آن قرار گرفته بخواند.

NFC

شبیه به فناوری RFID است که در برچسبهای کالای بیسیم، کارتهای اعتباری غیر تماسی و کارتهای ترانزیت استفاده شود تا بتوانید با دستگاه خواننده ارتباط برقرار کنید. NFC و RFID هر دو از پیوست القائی استفاده می کنند. القا زمانی رخ می دهد که یک سیم یا رسانای دیگری از الکتریسیته از یک میدان مغناطیسی عبور کرده، در سیم جریان الکتریکی تولید کند.

گوشی های مجهز شده به NFC مجهز به یک چیپ با سیمی به شکل حلقه هستند که در درون آنها قرار دارد. ایستگاه پرداخت، یا دستگاه خواننده، میدانی مغناطیسی تولید می نمایند و اغلب در داخل خود سیمی به شکل حلقه دارند. زمانیکه تلفن در چند اینچی ایستگاه پرداخت قرار می گیرد، جریان الکتریسیته بین حلقه های سیم افزایش ناگهانی پیدا می کند،امواج رادیویی حامل داده ها را برای عبور بین دو دستگاه علامت دهی می کند(signaling، علامت دهی—عمل برقراری ارتباط از طریق سیگنال).

اما اتصال NFC نسبت به راه حل های RFID کاراتر است، که بویژه برای پرداخت الکترونیکی مفید می باشند. NFC ارتباطات دو سویه ( به عبارتی متعامل) ارائه می کند، از اینرو ایستگاه پرداخت می تواند اطلاعاتی نظیر کپنهای تخفیف را ارسال کرده یا مکالمه با چیپی در تلفن را ادامه دهد. که این امنیت بیشتری را به ارمغان می آورد. ایستگاه پرداخت، برای مثال، می تواند از طریق چیپ درخواست اطلاعات حساب کند، که می تواند جهت وارد نمودن کلمه عبور کاربر درخواست شود. دستگاه ها می توانند ارتباط را  باز نگه دارند تا زمانیکه امنیت و اعتبار اطلاعات فراهم و تراکنش تایید شده باشد.

آیا حاضرید که NFC را امتحان کنید؟ تحلیلگران یک جهش اقتصادی برای فناوری NFC پیش بینی کرده اند، پیش بینی  اینکه تعداد پرداخت های الکترونیکی تلفنی سالانه تا سال 2013 پنج برابر افزایش خواهد یافت، با کاربران تلفن های همراه از سراسر دنیا بیش از 300 میلیارد دلار سالانه برای محصولات دیجیتالی(مانند موزیک، بلیطها و بازیها) و محصولات فیزیکی ( مانند هدیه و کتابها) خرج خواهد شد.

درهر حال، برخی موانع در این راه وجود دارند. نخست اینکه شما به یک گوشی مجهز به چیپ NFC نیاز دارید. مشکلی با این نیست، البته اگر در ژاپن زندگی کنید. این گوشی ها در اروپا بسیار رایج شده اند. در حقیقت، انتظار می رود که  در سال 2013، 60 درصد از تراکنشهای الکترونیکی تلفنی سرتاسر دنیا را آسیای شرقی (چین، ژاپن،کره و ...) و اروپای غربی ارائه دهند.

اما انتظار نمی رود که گوشی های مجهز به NFC زودتر از سال 2009 در ایالات متحده برای خرید در دسترس باشند. (البته اکنون که در سال 2010 هستیم، بدون در نظر گرفتن تاخیر در عرضه و مسائلی از این دست، قابل دسترسی هستند)

این فناوری در مطالعات آزمایشی، بطور نمونه، برای  فروش بلیط  در سیستم حمل و نقل سریع Bay Area در سانفرانسیسکو، سیستم پردازش MasterCard PayPass در شیکاگو، در نیویورک بر روی600 محصولی که PayPass را می پذیرفتند و در یک خط از قطار زیرزمینی شهر بررسی شده است.

باوجود واکنش مثبت از سوی مصرف کنندگان، فروشگاه ها، رستوران ها، پارک های بیس بال، ایستگاه های گاز و موسسات خرده فروشی برای نصب فناوری NFC و سازگار کردن برنامه ها در سمت خود (به عنوان طرف دیگر ارتباط) جهت برقراری ارتباط با گوشی های مجهز به این فناوری، نیازمند مشاهده سود کافی در پرداخت الکترونیکی تلفنی می باشند.

جدای از هر مخالفتی برای پذیرش پرداختهای الکترونیکی تلفنی، هنوز بسیاری از کالاها برای چنین فناوری ای آماده نیستند.

باوجود این همه تسهیلات،پرداخت الکترونیکی تلفنی منتقدان زیادی دارد.

نگرانی های ایمنی با پرداخت الکترونیکی تلفنی

نگاهی دیگر به پرداخت الکترونیکی تلفنی، تفکر در این است که تلفن همراه شما همانند یک کیف الکترونیکی است که نیاز شما به حمل کارتهای اعتباری پلاستیکی را از بین می برد. که ممکن است شما را با ترغیب کند تا بهتر از سوابق تلفن همراه خود نگهداری کنید، اما چگونه هر تراکنشی از پرداخت تلفنی ایمن باشد؟

طرفداران می گویند این تراکنشها کاملا ایمن هستند، به این موارد توجه کنید:

·         کارت و دستگاه های خواننده ای که در فاصله بسیار نزدیک نسبت به یکدیگر باهم ارتباط برقرار می کنند، بنابراین داده ها از فواصل دور به سرقت نخواهند رفت.

·         تراکنشهای بدون بررسی هویت که معمولا این نوع تراکنش ها محدود به مبالغ پایین، نظیر 25 دلار یا کمتر، می شوند بنابراین ارزش کمی برای دزدان مجازی خواهد داشت.

·         رمزگذاری داده ها بیگانگان را برای به دست آوردن داده های محرمانه ناکام می گذارد.

·         استفاده از شماره تراکنش های یکبار مصرف امنیت را افزایش می دهد.

قابلیتهای «خواندنی-نوشتنی» NFC ها به ایستگاه های پرداخت این اجازه را می دهد که شماره هویت شخصی را درخواست کنند تا هویت بررسی  و سپس PIN تایید شود قبل از اینکه تراکنش انجام شود. و آن پیشنهادها امنیتی اضافی است فراتر از آنچه که راه حل های RFID ی بدون تماس می تواند فراهم کند.

CellularSouth -- Wireless Wallet

توسعه دهندگان برنامه های کاربردی موبایل و برنامه های بیسیم به دنبال روشهایی هستند تا پرداخت های الکترونیکی تلفنی را هر چه بیشتر امن نمایند. Cellular South (تولید کننده گویش موبایل) با فناوری بیومتریک برای گوشی بی سیمش مورد آزمایش قرار گرفته است. اسکنر اثرانگشت استفاده شده برای تشخیص هویت، نیاز به به خاطر سپردن PIN یا کدعبور را از بین برده است.

Infineon Technologies، یک تولید کننده نیمه هادی در آلمان، یک Flash Microcontroller با امنیت بالا برای گوشی های مجهز به NFC طراحی کرده است که با سیم کارت ادغام شده است. این میکروکنترولر یک فایروال برای محافظت از اطلاعات مالی هنگام تراکنش به گوشی می افزاید.

با وجود نگرانیهای بالقوه ی امنیتی، بسیاری از کاربران تلفن های همراه که در مطالعه آزمایشی شرکت کرده بودند، تمایل به ادامه استفاده از تلفن های مجهز به NFC برای پرداخت الکترونیک داشتند. بیش از 75 درصد از شرکت کنندگان در آزمایش 3 ماهه Cellular South برای گوشی Wireless Wallet از تراکنشهای پرداخت با استفاده از تلفن ابراز رضایت نمودند و 87 درصد مایل به استفاده از تلفن همراه با فراهم شدن این امکان بودند.

در نیویورک سیتی، 84 درصد از شرکت کنندگان در مطالعه آزمایشی شرکتهای AT&T,CitiGroup,MasterCard و Nokia علاقه مند به استفاده از گوشی های Nokia بودند.

خوب از آنجایی که مشخص نیست به این زودی ها WirelessWallet و گوشی های مشابه بتوانند به قفسه های فروشگاه دسترسی پیداکنند، برخی از مصرف کنندگان منتظر خواهند ماند.خوب خسته نباشد این هم مقاله ی دیگری بود از حوزه ی تجارت الکترونیک به احتمال زیاد  مقالات بعدی هم از همین حوزه خواهند بود. پس منتظر مقالات بعدی باشید

در ضمن خیلی از جاهای مقاله ممکنه به نظر بیاد خوب ترجمه نشده، اولا من مترجم نیستم کارشناس نرم افزارم که با دانش متوسطی که از زبان انگلیسی  و ترجمه دارم و چون مطالب تخصصی هست اقدام به ترجمه این مطالب می کنم. ثانیا خیلی جاها به نظر میاد ترجمه خوبی نشده ، ولی اینطور نیست  نگارش متن بد هست که به دنبال آن بد هم خوانده شده و در نهایت این طور به نظر می رسه که ترجمه بدی داره.

در هر حالت بنده عذرخواهی میکنم، هدف اینه که مطالب تکراری و کپی برداری از بلاگهای دیگه نباشه و سعی هم بر این هست که بهترین ترجمه ای که ممکن هست گذاشته بشه

نظر یادتون نره

 
نظرات() 

تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه 26 مرداد 1389 06:22 ب.ظ


https://vengefulransom116.wordpress.com
چهارشنبه 3 خرداد 1396 08:40 ب.ظ
Hi, Neat post. There is a problem together with
your site in web explorer, could test this? IE nonetheless
is the market leader and a good component to people will pass
over your excellent writing due to this problem.
BHW
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 01:31 ب.ظ
Woah! I'm really loving the template/theme of this blog. It's
simple, yet effective. A lot of times it's very difficult to get
that "perfect balance" between usability and visual appeal.

I must say you have done a very good job with this. Additionally, the blog loads super quick for me on Chrome.
Exceptional Blog!
سه شنبه 16 فروردین 1390 12:40 ب.ظ
ممنون از مقاله کامل و خوبتون

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر